تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه یکی از فعال ترین بخش های آذرکاوین می باشد. تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و پرسنل مجرب، قلب شرکت ما را تشکیل می دهند. اخذ گواهی تحقیق و توسعه از وزارت صنعت معدن و تجارت و داشتن برنامه های جامع تحقیقاتی از جمله کار برروی استفاده از ترکیبات فلوئور در فوم های آتش نشانی و نسل جدید مواد کف زا برای استفاده در حفاری چاه های نفت و گاز جزء پروژه های دیکر این شرکت است. تماس و همکاری نزدیک با مصرف کنندگان و مشتریان عزیزو استفاده از بازخوردها و نظرات آن ها جهت ارتقای مداوم کیفیت محصولات تولیدی جزء اصول پایه ای آذرکاوین می باشد.

تامین کنندگان مواد اولیه، طی فرایندی دقیق انتخاب و ما با برخی از آن ها پروژه های مشترکی جهت تولید مواد اولیه با کیفیت، جهت استفاده در محصولات نهایی خود را اجرا می نماییم.

اخذ پروانه تحقیق و توسعه در اردیبهشت ۹۵ پس از سه سال تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی و ممیزی های مستمر توسط کارشناسان محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت افتخاری دیگر برای مجموعه آذرکاوین می باشد.

در این راستا دو هدف مهم در مجموعه تدوین گردیده است: اول کاهش آسیب های زیست محیطی ناشی از تولید و دوم کاهش و تا حدی حذف مواد شیمیایی آلاینده محیط زیست در فرمولاسیون محصول نهایی.

در بخش اول ضمن استقرار و اجرای سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۱۴۰۰۰ و اجرای دقیق آن، آلاینده های محیطی مجموعه کاهش چشمگیری داشته و در همین راستا با اجرای برنامه های مصرف بهینه انرژی و همچنین استفاده از انرژی حرارتی حاصل از تولید در مجتمع های شیمیایی پیرامون خود، به عنوان شرکتی نمونه در کنترل، مدیریت و استفاده بهینه از انرژی قرار گرفته است.

استفاده بهینه از منابع انرژی ضمن کاهش هزینه های تولیدی موجب کاهش صدمات به محیط زیست می گردد. در همین راستا پروژه ای مشترک بین شرکت آذرکاوین و دانشکده محیط زیست و انرژی دانشگاه آزاد اسلامی انجام گردید که طی آن هدر رفت انرژی و استفاده بهینه از انرژی در این مجموعه مورد بررسی قرار گرفت که نتیجه تحقیقات فوق در سومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی ارایه گردیده است.

در بخش دوم یعنی کاهش آلاینده های موجود در محصول نهایی، کار بر روی ترکیبات دوستدار محیط زیست شامل فوم های پروتئینه همچنین استفاده از ترکیبات فاقد فنول در فوم های شیمیایی و حذف گلیکول اترها را می توان از نکات ممتاز محصولات تولیدی این شرکت دانست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *